Nehir İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi

0 (216) 576 68 33

info@nehirisgm.com

İnönü Mh. Kartal Cd. No: 48/A

Ataşehir - İstanbul

 P.tesi - Cuma 08:30 - 18:30

Cumartesi 08:30 - 16:00

Çevre Danışmanlık Hizmetleri

Çevre Danışmanlık Hizmetleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sertifikalarına sahip olan pek çok iş güvenlik uzmanının, işveren, alt işveren ve çalışanlara vermiş olduğu danışmanlık hizmetleri sayesinde, mevcut iş akıcılığı ve güven hususu çok daha sistemli bir şekilde sağlanabilmektedir. Özellikle de son zamanlarda pek çok danışmanlık hizmetleri sayesinde, işyerlerinde ki kusursuz başarı oranlarının en yükseklere çıkartılması başarılmıştır. Belirli kategorilere de ayırıp inceleyeceğimiz danışmanlık hizmetleri konusunda; personel görevlendirme, denetim ve araştırmalar içerisinde bulunma, acil durum çalışmaları, dökümantasyon ve analiz çalışmaları, profesyonel destek ve yönetici ile çalışanların sertifikalı eğitimleri gibi pek çok aşamanın sistemli bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Bu noktada da sizlerin danışmanlık hizmetleri kapsamında şu başlıkları sıralamamız mümkün olabilir;

RİSK DEĞERLENDİRME DANIŞMANLIĞI

Risk analizi başlığı altında; iş yerinde var olan ya da dışarıdan gelebilmesi ihtimal tehlikelerin belirlenmesi ve bu tehlikelerin riske dönüşmesine yol açabilecek olan etmenler ile tehlikeli kaynaklardan oluşabilecek olan risklerin derecelendirilerek analiz edilmesiyle alınacak olan tedbirlerin belirlenmesi teknikleri olarak verilen bu danışmanlık hizmeti sayesinde; iş güvenliği çok daha sistemli bir hakimiyete kavuşturulacaktır. Özellikle de işveren ile çalışan arasında ki dengeli iletişim uyumu açısından da bu danışmanlık gelecekteki elde edilecek başarılar için sağlam bir referans sağlayacaktır.

ACİL DURUM DANIŞMANLIĞI

İşyerlerinde çalışma esnasında meydana gelebilecek olan doğal afet, yangın, kimyasal patlama ve iş kazaları gibi durumlarda uygulanması gereken önemli aşamalar acil durum danışmanlığı ile entegre edilebilir. Özellikle de;

  •     ACİL DURUM EYLEM PLANI
  •     ACİL DURUM TATBİKATLARI

olarak iki aşamaya ayırabileceğimiz bu danışmanlıkta, olası sıkıntıların önüne bir an önce geçebilecek bir alt yapı sağlanmaktadır. Bu sayede de hem iş güvenliği , hem de işçi can güvenliği sağlanmış olacaktır.

OHSAS 18001 Danışmanlığı

OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği belgesi sayesinde pek çok çalışanın sağlıksal açıdan kontrolü ve iş yerinin sağlık güvencesinin daha sistemli bir şekilde sağlanabilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda da yapılması gereken şey, bu belge için eğitimlere katılmaktır.

ÇEVRE VE ATIK DANIŞMANLIĞI

İşyerlerinin çevresel olarak verebilecek zararlar analizinin hangi yöntemlerin izlenebileceğinin danışmanlığı yapmaktadır.